در جهان بهترین انتخاب در بالا بردن کسب و کار تماس صوتی از طریق VOIP(مراکز تلفن سانترال ،VOIP،PBX) است
چه چیزهای باعث شد که استفاده ازصدا (مراکز تلفن سانترال ،VOIP،PBX)از مکالمه تصویری برتری پیدا کند؟
1: صدا حواس شنونده را پرت نمیکند.
2:تماس صوتی سنتی (مراکز تلفن سانترال ،VOIP،PBX) فقط روی حس شنوایی تاثیر میگداشت و هر دو طرف به سادگی ازاین حس صدا بهرمند میشدند ولی در مکالمه تصویری از یک سو صدا و دیگر تصویر و تاخیر این دو با هم باعث میشد دقت حواس پایین بیاید وعواملی مثل لباس و رنگ باعث میشد ذهن به انحراف کشیده بشود.
3: تجیهزات صوتی (مراکز تلفن سانترال ،VOIP،PBX)هم از نظر سخت افزاری و هم از نظر نرم افزاری خیلی ارزانتر از تجهیزات تصویری است
4: یک تماس تصویری نیازمند بستر مناسب سخت افزاری و نرم افزاری با قیمت بالا میباشد و نیاز به دوربین  با کیفیت بالا دارد.
5: در تماس صوتی VOIP(مراکز تلفن سانترال ،VOIP،PBX) از 8 تا 24 کیلوبیت بر ثانیه استفاده میشود در صورتی که از تماس تصویری از 128 تا 1 مگابیت در ثانیه استفاده میشود و پهنای باند بالایی نیاز دارد و درتماس تصویری نیازمند به باطری با عمر بالاست
 6: صدا(مراکز تلفن سانترال ،VOIP،PBX) راحتر نصب و راه اندازی میشود.
ایا VOIP یا PSRN(مراکز تلفن سانترال ،VOIP،PBX) برای صدا راحتر نصب میشوند و بهتر هست یا مکالمه تصویری
صدا (مراکز تلفن سانترال ،VOIP،PBX)سازگاری و ماندگاری بیشتری با محیط دارد .
صدا (مراکز تلفن سانترال ،VOIP،PBX) یا همان VOIP در تمام ادارات و شرکتها و سازمانها سازگاری بیشتری دارد و تجهیزات ان در تمامی ارگانها عمومیت دارد و وجود دارد ولی مکالمه تصویری نیازمند تجهیزات یک پارچه گرانی میباشد.
5مبانب VOIP در فناوری
VOIP
دادها
اولین چیزی که به فکر ما میرسد  این است که از VoIP داده ایست  مثل ایمیل و یا فایل ها و یا پیام های فوری است. در حالی که   PSTN یک تکنولوژی اختصاصی تنها برای صدا(مراکز تلفن سانترال ،VOIP،PBX) بوده از VoIP تبدیل صدا به شکل دیگری از داده ها استفاده میشود، VOIPاطلاعات فن آوری بسیار کارآمد تر و مقرون به صرفه است.

پرسش و پاسخ